Spustené prihlasovanie na ECSL letnú školu 2019

screen-shot-2016-11-15-at-14-38-3222. mája 2019 – Európske centrum pre vesmírne právo ECSL otvorilo možnosť podávania prihlášok tohtoročnú edíciu prestížnej Letnej školy vesmírneho práva a vesmírnej politiky. Lákadlom ročníka 2019 bude miesto konania – sicílska Messina. Slovenská spoločnosť pre vesmírnu politiku SSPA z pozície národného kontaktného bodu pre ECSL v SR bude podobne ako v minulých 2 rokoch koordinovať výberový proces záujemcov zo Slovenska. Termín na podávanie prihlášok je 26. jún 2019, bližšie info nájdete nižšie v článku.

Letná škola ECSL 2019 prebehne od 1.  do 13. septembra. Každý rok ponúka intenzívny mix teoretických prednášok s praktickými seminármi a projektovými úlohami z rôznych oblastí vesmírneho práva a politiky. Slovenskí záujemcovia. študenti vysokých škôl, majú možnosť zúčastniť sa tohto dvojtýždňového kurzu bez nutnosti uhradiť poplatok za účasť alebo ubytovanie, hradia si len cestovné náklady a životné náklady v mieste konania. O skúsenostiach slovenských účastníkov z minulých ročníkov Letnej školy ECSL nájdete dostatok informácií na webe SSPA. Svoje skúsenosti z predminulého ročníka v Ríme nám priblížil slovenský zástupca Peter Béreš.

V prípade Vášho záujmu o účasť na letnej škole nám do 26. júna 2019 zašlite e-mail na info@vesmirnapolitika.sk obsahujúci nasledovné prílohy:

V prípade akýchkoľvek otázok k Letnej škole a prihláškovému procesu sme k Vám dispozícii na tej istej emailovej adrese, tešíme sa Vaše prihlášky!

Účastníci ECSL Letnej školy v roku 2018 vo fínskej metropole Helsinki

Účastníci ročníka 2018