Organizujeme odborný workshop k vesmírnemu právu

17. mája 2018 – V Slovenskej spoločnosti pre vesmírnu politiku SSPA sa venujeme organizácií odborných a vzdelávacích podujatí zameraných na témy vesmírneho práva a vesmírnej politiky. V tomto roku sme sa rozhodli usporiadať workshop pre slovenskú odbornú verejnosť priblížujúci potreby vytvorenia národného právo-regulačného rámca pre vesmírnu činnosť. „Workshop k národným vesmírnym legislatívam“ sa uskutoční 29. mája v čase 13.30 – 16.00 v priestoroch Súdnej siene Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Na tomto workshope, ktorý sa bude konať pod záštitou štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáša Parízeka, nám prisľúbilo účasť viacero zahraničných expertov z oblasti vesmírneho práva (Európske centrum pre vesmírne právo, Viedenská univerzita, ex-Medzinárodná telekomunikačná únia). Predbežný program workshopu nájdete na tomto odkaze. Workshop organizujeme ako pozvánkové podujatie, v prípade eminentného záujmu o účasť nás prosím kontaktujte s odôvodnenou žiadosťou na info@vesmirnapolitika.sk.

Untitled-1Radi by sme nadviazali na blízky kontakt, ktorý v SSPA máme s domácim univerzitným prostredím a 3 slovenským vysokoškolským študentom ponúkame súťaž o získanie možnosti účasti na workshope a cestovnom grante v maximálnej hodnote 15 EUR, v prípade štúdia mimo Bratislavy. Pokiaľ Vás táto ponuka zaujala, napíšte nám na info@vesmirnapolitika.sk e-mail s Vašimi údajmi (meno, univerzita, študijný program) obsahujúci krátku esej (max 1 A4) na tému dôležitosti vesmírneho práva v súčasnosti, najneskôr do 23. mája 2018. O výsledkoch súťaže budú uchádzači upovedomení v priebehu 24. – 25. mája 2018.