Prihláškový proces na Letnú školu ECSL 2018 spustený

ECSL_Summer_Course_Students_node_full_image_2 (1)10. mája 2018 – Európske centrum pre vesmírne právo ECSL otvorilo možnosť hlásiť sa na tohtoročnú edíciu Letnej školy vesmírneho práva a vesmírnej politiky. Miestom jej konania bude fínska metropola Helsinki. Slovenská spoločnosť pre vesmírnu politiku SSPA z pozície národného kontaktného bodu pre ECSL v SR bude podobne ako minulý rok koordinovať výberový proces záujemcov zo Slovenska. Termín na podávanie prihlášok je 21. jún 2018, bližšie info nájdete nižšie v článku.

Letná škola ECSL 2018 prebehne od 27. augusta do 7. septembra. Každý rok ponúka intenzívny mix teoretických prednášok s praktickými seminármi a projektovými úlohami z rôznych oblastí vesmírneho práva a politiky. Slovenskí záujemcovia. študenti vysokých škôl, majú možnosť zúčastniť sa tohto dvojtýždňového kurzu bez nutnosti uhradiť poplatok za účasť alebo ubytovanie, hradia si len cestovné náklady a životné náklady v mieste konania. O skúsenostiach slovenských účastníkov z minulých ročníkov Letnej školy ECSL nájdete dostatok informácií na webe SSPA. Svoje skúsenosti z minulého ročníka v Ríme nám priblížil slovenský zástupca Peter Béreš.

V prípade Vášho záujmu o účasť na letnej škole nám do 21. júna 2018 zašlite e-mail na info@vesmirnapolitika.sk obsahujúci nasledovné prílohy:

V prípade akýchkoľvek otázok k Letnej škole a prihláškovému procesu sme k Vám dispozícii na tej istej emailovej adrese, tešíme sa Vaše prihlášky!

Účastníci Letnej školy ECSL 2017