Platené stáže v ESA otvorené po prvýkrát aj pre Slovákov

ESA_control_room6. december 2015 – Európska vesmírna agentúra (ESA) každoročne ponúka prestížne stáže pre vysokoškolákov v poslednom ročníku alebo bezprostredne po skončení druhého stupňa vysokoškolského štúdia. ESA aj tento rok zverejnila výzvu na podávanie prihlášok do programu Young Graduate Trainees. Pretože sa Slovenská republika stala v roku 2015 európskym spolupracujúcim štátom, po prvýkrát sa do programu môžu hlásiť aj slovenskí uchádzači. Deadline na podávanie prihlášok je 15. december 2015.

Program YGT je programom dlhodobých stáží trvajúcich zvyčajne 1 rok. Výhodou oproti množstvu iných domácich či zahraničných stáží je, že ESA poskytuje úspešným uchádzačom štedré štipendium. Presné podmienky záležia od toho, či stážista vykonáva stáž na centrále v Paríži alebo na jednotlivých pracoviskách v ďalších európskych štátoch.

Ak si v poslednom ročníku svojho štúdia alebo čerstvým absolventom vysokoškolského štúdia, nepremárni príležitosť a zváž či práve stáž v ESA nie je tou správnou voľbou ako naštartovať svoju kariéru. Drvivá väčšina ponúkaných príležitostí je vedeckého alebo technického zamerania, otvorené sú však aj pozície v takých oblastiach ako vesmírna politika či vzťahy s verejnosťou. Hlásiť sa o možnosť stáže je potrebné cez online formulár, dostupný zvlásť v každej ponuke v zozname ponúkaných pozícií na webstránke ESA.

V prípade otázok alebo pomoci s prihláškou ti naši odborníci, ktorí majú skúsenosti aj s prácou v ESA, radi poradia. Napíš nám na: info@vesmirnapolitika.sk