Konferencia GLOBSEC 2016 prinesie aj diskusiu o vesmíre

globsec10. apríla 2016 – Slovenská spoločnosť pre vesmírnu politiku (SSPA) Vás srdečne pozýva na prestížnu medzinárodnú konferenciu GLOBSEC 2016 City Talks organizovanú Slovenskou atlantickou komisiou, ktorá sa uskutoční 14. – 16. apríla 2016 v troch slovenských mestách súčasne, v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. V sobotu 16. apríla o 17:30 sa v Štúdiu L+S v Bratislave uskutoční v gescii SSPA vôbec po prvýkrát v rámci konferencie GLOBSEC diskusný panel na tému vesmírnej politiky a o význame kozmického priestoru v súčasnosti pod názvom “Destination Space”. Panel o vesmíre bude moderovať predseda SSPA Daniel Šagath.

V prípade záujmu o účasť je potrebné sa zaregistrovať. Každý z účasníkov je vítaný zapojiť sa do diskusie svojimi otázkami na panelistov, ktorých pre tento panel predstavujú zástupcovia Európskej vesmírnej agentúry (Prof. Kai-Uwe Schrogl), bývalá riaditeľka Úradu OSN pre vesmírne záležitosti (Prof. Mazlan Othman) a rumunský kozmonaut a predseda Asociácie astronautov (Dr. Dumitru-Dorin Prunariu).

Konferencia GLOBSEC patrí medzi najvýznamnejšie svetové fóra v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky. Organizuje ju Slovenská atlantická komisa v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Tradične sa na konferencii zúčastňujú vysoko postavení predstavitelia štátov, vrátane prezidentov, premiérov a ministrov, ako aj medzinárodných expertov, poradcov a profesionálov z rôznych oblastí spoločenského života.